Google travel– po propojení s účtem na Google automaticky ukládá rezervace letenek, ubytování…, které přijdou emailem, do jednotlivých složek dle destinací. Je možné si zde vytvořit program na den, nebo využít některou z navrhovaných variant. Další předností je funkce uložení zajímavých míst ze seznamu atraktivit s hodnocením. Aplikace funguje kompletně offline.
Booking.com app – jednoduchá aplikace, která dokáže vyhledávat dle zadaných kritérií, nebo díky GPS navigaci automaticky v okolí. Je možné během dvou minut najít nejlepší variantu ubytování i udělat rezervaci. Ideální je mít založený účet s programem Genius, pro zobrazení nižších cen.
Google maps – dobře známá aplikace od Google. Prozkoumáním této aplikace se dá zjistit spousta užitečných funkcí. Kromě navigace a vyhledávání, je možné si před cestou označit místa, která chcete navštívit i s vlastními poznámkami, mapy je možné uložit do telefonu, takže není nutné připojení k internetu. Velkou výhodou pro mě je, že si vše můžu najít a uložit na počítači nebo notebooku a to následně využít v aplikaci na cestě.
Maps.me – mapy s podobnými funkcemi jako Google maps. Na rozdíl od aplikace od Google je možné stáhnout pouze předdefinované země, nebo části zemí. Aplikace sama navrhuje zajímavá místa s hodnocením.
Více aplikací s mapami mám především protože žádná není dokonalá a co jedna nenajde, druhá většinou nabízí.
Hopper – Aplikace, která díky algoritmu a minulému vývoji cen letenek dokáže předpovědět, jestli cena letenky v danou chvíli je příznivá, nebo bude klesat.
Kayak – Jednoduchý a přehledný vyhledávač letenek.
Ideální je stáhnout si aplikaci dané letecké společnosti, se kterou cestujeme. Je zde možné udělat online check in, získávat zprávy o změnách letu i kontaktovat společnost.
Yr – podle mě spolehlivá aplikace, která zobrazuje počasí jak po hodinách, tak v dlouhodobé předpovědi na 14 dní.
Google Translator – online i offline překladač téměř všech světových jazyků. V online verzi dokáže překládat i vyfocené texty.
WhatsApp – aplikace sloužící ke komunikaci s lidmi doma i v destinaci. V současnosti je i honě využívána ke komunikaci mezi provozovatelem ubytování a Vámi. Při cestování ve skupině se může hodit odeslání aktuální polohy, díky které se s ostatním lze jednoduše najít.
Jednotlivé destinace, ostrovy nebo i země mají díky nadšencům nebo oficiálním orgánům státní správy vlastní aplikace, které slouží turistům. Mezi ně patří například My Malta, My Crete Guide, Sardinia- Travel Guide, Tuscany: Offline travel guide…. Tyto aplikace jsou většinou velice dobře hodnocené, mají užitečné informace z destinace (historie, počasí, zvyky, města, příroda…) a dokážou pomoct i s místní dopravou.
Zatím jsem nikdy nepoužil aplikace jako Trip Advisor nebo Lonely Planet, i kdy jsou to často využívané cestovní aplikace. Mam v Plánu použít Lonely Planet na Sardinii, tak pak doplním hodnocení 😊