Tripadvisor

Tripadvisor sám o sobě tvrdí, že je celosvětově největší a nejkomplexnější stránka pro cestovatele. Nelze než s tímto prohlášením souhlasit a naučit se s ním pracovat. Využívám jeho pomoc především při počátečním plánování a rozhodování, protože je výborným zdrojem uživatelských recenzí na jednotlivé destinace a zároveň poskytuje přehled a hodnocení atraktivit a aktivit v daných místech.

Tripadvisor je možné rozdělit do několika sekcí: Hotely, Restaurace, Atraktivity a Lety. Budu se věnovat pouze části s hotely a atraktivitami protože jsem tady nikdy nenašel levnější letenku, než kdekoliv jinde.

Hotely

Jak jsem psal v článku „Ubytování a kde ho hledat?“ Tripadvisor je největším srovnávačem prodejních kanálů s ubytováním. Vyhledávání ubytování v destinaci je velice jednoduché, stačí zadat kdy a kam chceme jet. Následně se zobrazí přehled všech ubytování, která jsou dostupná pro zadaný termín a zároveň jsou prodejná na některém vyhledavači (Booking, Expedia, Amoma…). Zákazník vidí u jednoho hotelu většinou několik cen. Tripadvisor funguje na principu prokliku, takže po kliknutí na nabídku se dostanete přímo na stránky daného vyhledavače. Následně záleží pouze na klientovi, kde je mu nejpříjemnější rezervaci udělat. Poslední rok lze díky blízké spolupráci s Booking.com udělat rezervaci přímo přes Tripadvisor, bez přesměrování na Booking.com.

Tripadvisor

Výhody a Nevýhody vyhledávání ubytování na Tripadvisor

  • Stránky jsou psané v češtině
  • Velké množství uživatelských recenzí
  • Rady cestovatelů (jak se kam dostat, co tam vidět)
  • Rychlé srovnání cen u jednotlivých zprostředkovatelů
  • Aktuální informace
  • Můžete najít i to, co jste vůbec nehledali
  • Tripadvisor je komerční firma, takže jí jde především o zisky. Proto zobrazuje seznam ubytování, která jsou pro ně výhodná a znamená to, že nezobrazí všechna ubytování, která lze najít například na Bookingu nebo jiných stránkách. Pro cestující, kteří vyhledávají pouze čtyř a pěti hvězdičkové hotely, to problém není, ale cestující, kteří chtějí být v apartmánu, nebo penzionu to problém být může.
  • Oproti jiným vyhledavačům je k dispozici jen omezené množství filtrů nabídek, což vyžaduje více času na hledání a menší přehlednost
  • Uvedené ceny nemusí být konečné a klient zde nevidí různé příplatky

Atraktivity

Vyhledáváním aktivit v destinaci nebo celé zemi umožňuje Tripadvisor cestujícím rychle získat přehled o dostupných atraktivitách, popřípadě při vyhledávání celé země nabízí nápovědu, které části země navštívit. Následně je možné zadávat menší a menší destinace a vyhledávat přímo zajímavosti, které stojí za návštěvu. Na příkladu Vietnamu ukážu možný postup.

Tripadvisor

Vyhledávám „Vietnam“ -Zjistím nejpopulárnější atrakce v celém Vietnamu a v levém sloupci zároveň i jednotlivé části Vietnamu.

Mam letenky do hlavního města Hanoj, takže kliknu na „Aktivity v destinaci Hanoj“

Tripadvisor

Zobrazí se mi všechny hodnocené atraktivity v destinaci včetně přehledného hodnocení. Po levé straně je možné dále filtrovat dle typu atrakcí, o které máme nevětší zájem.

Tripadvisor

Stejným způsobem je možné prohledat a získat základní přístavu každou destinaci.

Tip: Na Tripadvisoru lze v sekci prohlídky jednoduše najít organizace, které nabízejí prohlídky města zdarma. Většinou jsou pořádané studenty vysokých škol a nabízí možnost jak poznat město i kulturu jejich očima.

Tripadvisor

Uplně samostatnou kapitolou, a dost možná tou nejdůležitější, na Triadvisoru jsou uživatelské recenze a nepřeberné množství informací, které pomůžou s dopravou, ubytováním i trávením volného času. Například když nechci letět z Bangkoku na Koh Samui draze letecky, stačí do vyhledavače (Google…) nasat „best way how to get from Bangkok to Koh Samui“. Jedním z prvních výsledkků je většinou Tripadvisor, kde je velké množství rad a názorů, jak cestu zorganizovat.

Shrnutí

Často se mi stalo, že za mnou přišli známí, kteří nebyli schopní najít informace o nějaké destinaci (jak se do ní dostat). Já jim díky správnému zadání klíčových slov dokázal během dvou minut najít přesně ty informace, které potřebovali. Z tohoto důvodu je pro mě Tripadvisor cenným zdrojem infomací a rad, které jsem i pro své cesty několikrát využil.

Podobné příspěvky