V poslední době hodně mediálně podporovaný vyhledávač letenek, s centrálou v Brně, nikdy nepoužívám na vytvoření rezervace, ale slouží jako dobrý pomocník při vyhledávání správných leteckých společností do požadované destinace. Na mnou hledaných trasách se mi nestalo, že by mi Kiwi ukázalo výhodnější cenu než jiné vyhledávače.

Velkou předností tohoto vyhledávače je možnost geografického zadávání oblastí, kam chce cestující letět a jednoduché zadávání parametrů na délku pobytu.

Klady a zápory

  • Jednoduché intuitivní používání
  • Možnost zadávání geografických oblastí zájmu
  • Vyhledávání bez zadání konkrétního místa příletu
  • Časového vyhledávání dle dat, intervalu nebo počtu nocí v destinaci
  • Stránky v češtině
  • Kombinace leteckých společností = bez garance zajištění navazujícího letu v případě zpoždění
  • Vyšší cena
  • Podivné smluvní podmínky (například nemáte nárok na žádost o odškodnění v případě zpoždění letu, tato možnost přísluší samotnému vyhledavači a vy z této částky neuvidíte nic)
  • Nabídka dokoupení odbaveného zavazadla i když je v ceně letenky společnosti
  • Při změnách v rezervaci nutno komunikovat přes KIWI= časová prodleva

Návod použití vyhledávání

Kiwi, na rozdíl od Azair, slouží k vyhledávání většiny leteckých společností na lety po celém světě. Proto budu vyhledávat let do JV Asie z ČR a okolí, chci odletět někdy v první polovině října a v destinaci zůstat minimálně 12 až 19 nocí. Díky využití intervalů na délku pobytu je možné vždy najít nejvýhodnější nabídku a lze tímto způsobem vyhledávat většinu destinací.

Následně je možné si destinace seřadit dle ceny a podívat se na jednotlivé nabídky.

Po rozkliknutí nabídky je vidět, že cena v přehledu neodpovídá, ale je o 2 000 levnější. Díky zaváděcím cenám společnosti Quatar Airways vychází tato možnost nejlevněji. Kliknutím na nabídku se zobrazí detaily letů a možnost rezervovat.

Cena je téměř o 900,- Kč vyšší než cena na oficiálních stránkách v ty samé dny. Navíc přímo na stránkách Qatar Airways je možné si jednoduše vybrat kombinaci hned z několika letů s různou délkou přestupu v Doha, které můžete využít k prohlídce města a navíc Vám aerolinka poskytne ubytování v hotelu a prohlídku města (více na stránkách Qatar Airways).

Rozdílná cena mezi přehledem a cenou po rozkliknutí se opakuje i u dalších nabídek.

Shrnutí

Vyhledávač Kiwi je dobré mít v paměti, protože dokáže pomoct s vyhledáváním správné kombinace leteckých společností a nejlevnějších termínů. Nicméně je z mého pohledu zbytečné a drahé dělat rezervaci přes tento portál, ale raději ji vytvořit přímo u letecké společnosti.

Podobné příspěvky