Ahoj, Jsem Lukyn, je mi už 5 let a tenhle článek pro vás diktuju mamce vždycky před spaním.

Je čtvrtek. Museli jsme se zabalit, do kufru jsme dali obléčení, trička, plavky, rukavice a čepice. Možná už bude padat sníh, taková zima je. Naskákali jsme do auta a jeli jsme na výlet. Cesta byla hezká a dlouhá. Viděli jsme hodně policajtů a hasiče. Přijeli jsme do hotelu a v podzemí je bazén.

Pokojíček máme hezký se 3 postýlkami. Ta moje je moc měkká a maminky a tatínka je Megavelka. Když jsme se ubytovali, dostal jsem dárečky a pak jsme frčeli na večeři, kde byl Lišák a dávali jsme si placaky. Po večeři jsme se šli podívat na diskotéku, ta mě moc nebavila tak jsem šel malovat dopis Ježíškovi. Sprchu tu mají velikou. A teď ležím v postylce a diktuju mamince článek pro lidi, kteří chtějí cestovat jako já. Dobrou noc.

Dneska je pátek. Probudili jsme se ráno a z okna jsme viděli jak padá sníh. Pak jsme šli na snídani. Snídaně byla dobrá. Pak jsme šli na Čtyři palice lesem, kde byly šutry a já jsem po nich lezl. Přelejzal jsem kmen a natáhnul jsem se přes něj. Vylezl jsem až nahoru na Palici, bylo to bezpečný. Nahoře hrozně fucelo. Pak jsme se vrátili na hotel a byli jsme v ledovém bazénu. Pak jsem jsem odpočíval a šli jsme na večeři, kde jsem snědl 3 knedlíky se srnčím gulášem a mangovou zmrzlinu. Z večeře jsme šli nahoru do patra hrát kulečník a fotbal. Oboje bylo parádní. Našel jsem si nové kamarády. Teď už je večer a já půjdu spát, maminka mi přečte pohádku a zítra nás čeká výlet na Devět skal.

V sobotu ráno jsem se vzbudil v půl 9 a šli jsme hned na snídani, kde už na mě čekal pan Liška. Po snídani jsem dělal úkoly a pak jsme šli zabalit si věci a šli na výlet. Cíl byl Devět skal a Malinska skála. Usli jsme 16km a potkali jsme první sníh, čerti bobky, studánky a 6 krmelcu. U rybníka seděl Vodník Haraburda, a já mu tam nechal svoji hůl. Pak jsem si zdrimnul a pak honem na večeři, a pan Liška nás pozval na karneval. To bylo prima. Tancovali jsem jak o život. Pak jsme se ještě dívali na Stardance a najednou je neděle ráno.

V neděli ráno jsme se jen pořádně nasnidali, zabalili věci, já se rozloučil s panem Liškou, zamával hotelu a frčeli honem domu tak, abychom stihli zase všechno připravit na náš klasický kolotoč.

Nejvíc se mi libil: pan Liška
Nejvíc mi chutnalo: knedlíky a srnčí guláš 

Podobné příspěvky